LISSA CLASSICA
Lissa Classica

Koncerty Lissa Classica 2023

Vilém Veverka, Kateřina Englichová

BYL LÁSKY ČAS...
Vilém Veverka, hoboj
Kateřina Englichová, harfa
Pondělí 1.5.2023 19:00
Lysá nad Labem
Kostel Narození sv. Jana Křtitele
Vstupné: 500,- / 350,-

Jaroslav Svěcený, Lucie Karlová

SVĚCENÍ JARA
Jaroslav Svěcený, housle
Lucie Karlová, klavír
Čtvrtek 4.5.2023 19:00
Milovice
Kulturní dům
Vstupné: 400,- / 300,-

Marta Kratochvílová

PLAISIRS DE MUSIQUE
Marta Kratochvílová, traverso
Jan Čižmář, loutna
Pondělí 8.5.2023 19:00
Lysá nad Labem
Evangelický kostel
Vstupné: 300,- / 250,-

Ensemble Frizzante

STARÉ A NOVÉ MADRIGALY
Ensemble Frizzante, vokály
Středa 10.5.2023 19:00
Přerov nad Labem
Polabské národopisné muzeum
Vstupné: 300,- / 250,-

Musica Florea

ZÁMECKÉ SUITY
Musica Florea, komorní orchestr
Pondělí 15.5.2023 19:00
Lysá nad Labem
Kostel Narození sv. Jana Křtitele
Vstupné: 450,- / 350,-

Duo l'Alba

VEČER SLAVNÝCH MELODIÍ
Lukáš Sommer, kytara
Anna Paulová, klarinet
Čtvrtek 18.5.2023 19:00
Čelákovice Vila Volman
Vstupné: 1200,- / 1000,-

Pueri Gaudentes

KONCERT PRO VARHANY
Pueri Gaudentes, dětský sbor
Pondělí 22.5.2023 19:00
Lysá nad Labem
Kostel Narození sv. Jana Křtitele
Vstupné: dobrovolné na projekt záchrany a obnovy varhan

Vstupenky


O festivalu

Vážení milovníci hudby, minulé dva roky ukázaly, že festival italského střihu s rodinnou atmosférou našemu městu sluší. A protože jsme festival "polabský", není důvod nešířit zvuk našeho města do okolních měst regionu. Lysou nad Labem letos rozezníme čtyřmi atraktivními koncerty. Ale hned další tři zazní v Milovicích, Přerově nad Labem a Čelákovicích!

Zahajovací koncert jsme svěřili fenomenálnímu hobojistovi Vilému Veverkovi a první dámě české harfy Kateřině Englichové. Oslavte svátek zamilovaných jedinečným hudebním zážitkem spojeným s výstavou fotografií v přilehlé kočárovně farní zahrady. Na přání publika se na festivalové pódium vrací Jaroslav Svěcený. Spolu s klavíristkou Lucií Karlovou představí v Kulturním domě v Milovicích nový program napříč staletími. Krásné prostředí evangelického kostela nás inspirovalo k pozvání dua Plaisirs de Musique, hrající na dobové renesanční nástroje.

Nesmírně rádi jsme přijali pozvání města Přerov nad Labem, kde v areálu historického skanzenu uskutečníme open air koncert vokálního kvinteta Ensemble Frizzante. Komorní orchestr Musica Florea na naše přání zařadil skladby, které docela klidně mohly znít na nedalekém zámku jako novinky při koncertech pořádaných hrabětem Šporkem. Půjde bezpochyby o vrchol třetího ročníku a důležitý milník festivalu, vůbec poprvé nás navštíví přenosový vůz Českého rozhlasu.

Na příležitosti uspořádat koncert v úchvatné čelákovické Vile Volman jsme pracovali od minulého roku. Vždyť jen prohlídka tohoto architektonického skvostu je vyprodána někdy i půl roku dopředu. A právě v prosvětlené společenské síni vás čeká Duo l' Alba a Večer slavných melodií - také těch od klasika filmové hudby Ennia Morriconeho.

Pořádat v tak neklidné době nákladný hudební festival by nebylo možné bez přízně mašeho města, které nás spolu se středočeským krajem letos podporují nemalou finanční částkou, ale zejména přízně vás, vracejících se posluchačů. Vždy myslíme na to, jak za ni poděkovat. A letos to nebude jen symbolickým welcome drinkem od naší Vinotéky Blažkovi, který nás bude doprovázet všemi večery. Grandiozní finále, koncert šedesátičlenného chlapeckého sboru Pueri Gaudentes bude za dobrovolné vstupné a pomůže dobré věci. Vždyť v erbu našeho festivalu je co možná největší pomoc sbírce na opravu našich historických varhan.

Festivalové vstupenky jsou k mání jako vždy v Městské knihovně Lysá nad Labem, ale také v Info centru Milovice, obecním úřadu Přerov nad Labem a portálu GoOut.

Těšíme se na vaši návštěvu a spoustu skvělé hudby!

LUKÁŠ SOMMER
ředitel festivalu

Pozvánka na Lissa Classica 2023

Aktuality

Aktuality festivalu nejrychleji na Facebooku LissaClassica.
Nalaďte si náš kanál Lissa Classica na Youtube, sledujte nás i na Instagramu Lissa Classica

Podpořte Lissa Classica

Festival Lissa Classica je nezisková akce. Případný přebytek hospodaření věnujeme spolku Kotva na projekt záchrany a obnovy vzácných barokních varhan v kostele Narození sv. Jana Křtitele v Lysé nad Labem. Chcete-li podpořit konání festivalu i jinak než zakoupením a návštěvou či věnováním vstupenek, zašlete prosím váš příspěvek na účet č. 6113071339/0800 nebo využijte QR kód pro platbu v internetovém bankovnictví. Na žádost vám vystavíme Potvrzení o daru, které budete moci využít pro daňový odpočet.

QR code Lissa Classica

Příjemce: Art Lissa, z.s.
Č. účtu: 6113071339/0800
Zpráva pro příjemce:
Dar spolku pro festival
Lissa Classica